Vídeň – město

590,00 

Jednodenní poznávací zájezd, ve kterém navštívíme metropoli Vídeň s mnoha zajímavostmi a velmi bohatou minulostí.

Termín: 16. 5. 2020

Momentálně nedostupné

Kategorie: ,

Jednodenní poznávací zájezd do Rakouské metropole Vídně.

Vídeň, hlavní město Rakouska s pestrou a dlouhou historii. V ulicích metropole na vás čeká spousta překrásných historických památek, ale zároveň na vás dýchne svěží vítr moderní architektury a kultury. Chloubou města je výstava korunovačních klenotů v Hofburgu. Navštívit můžete i několik zajímavých muzeí, jimiž se Vídeň jen hemží. Nejprestižnější galerií v Rakousku je Albertina ve které najdete díla ta význačných umělců jako byl Rafael Santini, Rembrant, Gustav Klimt nebo Leonardo Da Vinci. Kdo chce může se vydat přes městský park a spletitými uličkami do galerie v blízkosti slavného Hundertwasserhausu. 

Na Vídeňské novogotické radnici můžete prozatím vidět dobudovaný betonový balkón. Zajímavý je i kostel Minoritů nedaleko Hofburgu. Perlou Vídně pak je samozřejmě gotický dóm sv. Štěpána jehož románské základy pochází již z roku 1193.

K vidění je i mnoho dalších neméně zajímavých staveb. Můžete ochutnat místní speciality třeba klobásy nebo známý dort Sacher. To vše a mnohem více zažijete ve Vídni.

Další informace

Typ

,

Termín

16. 5. 2020