• Bad-Griesbach-01
  • Pasov-03
  • Pasov
  • Pasov-02
  • Pasov-01

Bad Griesbach a Pasov

890,00 

Jednodenní kombinovaný zájezd do předvánočního Pasova za nákupy, poznáním i odpočinkem. Nakupování a procházka po Pasově + 3,5 h koupání v lázních Bad Griesbach.

Termín: 2.12.2023

Momentálně nedostupné

Kategorie: , ,

Tradiční kombinovaný jednodenní zájezd do Pasova a lázní Bad Griesbach.

Pasov, historické okouzlující město tří řek. Slévají se tu řeky Dunaj, Inn a Ilz.

Dopoledne strávíme v nákupním centru Real, kde můžeme nakupovat zboží německých firem. Nabízejí tu nejen potraviny pro každý den, ale i speciální nabídku z celého světa. Dále tu můžete nakoupit za zajímavé ceny elektroniku, autodoplňky nebo hračky. Velmi dobře vybaveno je oddělení domácích potřeb. Za pozornost stojí textilní svět s módním a funkčním oblečením.

Po nákupech se můžeme těšit na 3,5 h relaxačního plavání a odpočinku. To nabízí lázeňské městečko Bad Griesbach, cca 25 km jihozápadně od Pasova. K dispozici je 13 bazénů s léčivou termální vodou o teplotě od 18°C do 37°C a svět saun. Minerální voda prýštící z hloubky 1522 m je vhodná pro zlepšení zdravotního stavu i jen pro relaxaci. Bazény jsou osazeny množstvím masážních trysek, perliček, nechybí ani rychlá kruhová řeka. Jedinečný svět saun je stále žádanější a rozhodně stojí za návštěvu.

Po koupání nás čekají vyhlášené vánoční trhy v Pasově. Barokní chrám sv. Štěpána se třemi věžemi a zelenými kopulemi nelze přehlédnout, dominuje celému trhu. Chloubou katedrály jsou nejen bohaté štuky a malby, nádherně řezaná zlacená kazatelna z roku 1726, moderní oltář z roku 1952, ale především největší chrámové varhany na světě. Ve skutečnosti jde o 5 samostatných varhan ovládaných z hlavních společných kláves. Mají dohromady 17974 kláves a 233 rejstříků. Velkolepým zážitkem je každý ze zde pořádaných varhanních koncertů. V době našeho zájezdu se tu koná 30 minutový adventní varhanní koncert ve 12:00 h. Od 10:00 h do 12:00 h si lze koupit vstupenku za 5 €. Počet vstupenek je však, díky skupinovým rezervacím, omezen.

Nad soutokem Dunaje a Ilzu se tyčí pasovký hrad – Veste Oberhaus. 100 m převýšení od hladiny řek můžete buď zdolat procházkou, a nebo se nechat nahoru vyvézt městským autobusem. Výhledy na Pasov a jeho tři řeky jsou nádherné. V pevnosti se nachází také historické městské muzeum, vstupné je 5 €.

Projít se také můžete přímo k místu soutoku Dunaje, Innu a Ilzu. Od adventních trhů to není daleko, jen necelý kilometr.

Návrat ve večerních hodinách.

Cena zahrnuje:

  • Doprava
  • Vstupné do lázní (3,5 hod)
  • Služby technického průvodce

Další informace

Typ

,