• Terezín – hřbitov a krematorium
  • Terezín – Malá pevnost

Terezín

599,00 

Jednodenní zájezd mapující události během nacistické okupace. Navštívíte památník v Lidicích a Terezín, kde vás čeká prohlídka Malé pevnosti.

Termín: 15. 9. 2018

Momentálně nedostupné

Jednodenní zájezd, ve kterém si připomeneme temnou minulost protektorátu vede k zamyšlení nad nedávnou historií. První zastávkou bude památník v Lidicích postavený jako trvalá vzpomínka na obec Lidice, která byla zcela vyhlazena německými nacisty 10. 6. 1942. Celý tento akt nacistické agrese byl reakcí na atentát, který byl úspěšně proveden na říšského protektora R. Heydricha.

Po prohlídce tohoto pietního místa následuje návštěva Terezína, kde nás čeká prohlídka Malé pevnosti. Zde byla v roce 1940 zbudována policejní věznice, kde byli vězněni především členové odbojových skupin. Za dobu existence tohoto zařízení prošlo branami více jak 32 000 mužů a žen. Od roku 1943 se v Malé pevnosti prováděly popravy tzv. bez soudního řízení. Zemřelo při nich více jak 250 vězňů.

Při dostatku času navštívíme místní hřbitov s krematoriem a Muzeum Terezínského ghetta. Jádrem muzea je stálá expozice „Terezín v ‚konečném řešení židovské otázky‘ 1941 – 1945“ a také zde naleznete Pamětní síň dětí z terezínského ghetta, věnovanou jeho nejmladším obětem.

Návrat domů ve večerních hodinách.

Další informace

Typ

,

Termín

15. 9. 2018