RockOpera Proces

850,00 

Josefa K zatknou neznámí policisté a následně je obžalován záhadným soudem. Drobný úředník nemá šanci na boj s byrokratickým aparátem, který mu zasahuje do normálního života.

Termín: 1. 4. 2020

Momentálně nedostupné

Kategorie: ,

Rockové představení na motivy románu Franze Kafky.

RockOpera Praha zabrousila se svou adaptací Procesu do absurdně humorného a přízračného světa geniálního Franze Kafky.

Josef K. se jednoho rána probudí a zjistí, že je zatčen dvěma muži. Není mu ovšem sděleno, co spáchal. Dvojice mu pouze oznámí, že je proti němu veden Proces. Josef K. nepřijde na to, za co je trestán, a vlastně to pro něj ani pro okolí není nejdůležitější. Hlavní hrdina se totiž soustředí především na to, aby proti němu přestal být onen tajemný proces veden, a aby vyvázl se zdravou kůží z byrokratického a groteskního světa úředníků, právníků a soudců. Jak ale K. putuje od jednoho člověka ke druhému, jeho šance na vysvobození se stále snižují a dostává se do bludného kruhu, z něhož vede jen jediná cesta ven.

Byť je Kafka vnímán především jako pesimistický autor, je známo, že při předčítání svého románu Proces brečel smíchy. To, co bral jako vytříbený absurdní humor, na mnohé působí pouze jako vyobrazení stísněnosti a  bezvýchodnosti. Jak už sám autor napověděl svými reakcemi při interpretování vlastního textu, dá se na dílo nahlížet i z veselejší stránky. A přesně takový úkol si dala RockOpera Praha ve svém zpracování.

Jedinečný kulturní a hudební zážitek.

OBSAZENÍ

Josef K.: Viktor Dyk, Soudce: Kamil Střihavka, Slečna Montagová, Písařka: Pavla Forest, Zástupce ředitele, Mrskač, Malíř Titorelli: Jan Toužimský / Honza Tláskal, Vyšetřující soudce, Strýc: Jiří Zonyga, Slečna Bürstnerová: Žántí, Návladní Hasterer: Petr Opava, Leni​: Daniela Gildenlöw Langrová, Advokát chudých: Miroslava Časarová, Paní Grubachová: Matěj Kohout, Obchodník Block: Lukáš Šimon, Továrník: Salvi Salvatore, Mrskač: Karek Kroupa, Zaměstnanci banky: Irina Andreeva, Zuzana Dovalová, Adéla Trejbalová, Lucie Zavadilová, Lukáš Šimon, Eva Petrášková, Jana Eichlerová

Další informace

Typ

,

Termín

Duben

Termín

1. 4. 2020