Moravský sklípek

1 999,00 

Dvoudenní zájezd na jižní Moravu s prohlídkou Lednicko-valtického areálu, večerním posezením ve vinném sklípku a návštěva termálních lázní v rakouském městečku Laa an der Thaya.

Termín: 5–6. 10. 2019

Momentálně nedostupné

Dvoudenní zájezd do oblasti jižní Moravy, celodenní návštěva Lednicko-valtického areálu, večerní posezení ve vinném sklípku a návštěva termálních lázní v rakouském městečku Laa an der Thaya.

Program zájezdu

První den: Odjezd v ranních hodinách, celodenní návštěva Lednicko-Valtického areálu, ubytování, večer návštěva vinného sklípku s degustací.

Druhý den: Návštěva termálních lázní v rakouském městečku Laa an der Thaya kde nalezneme 4 hodiny relaxace v teplých bazénech. Návrat ve večerních hodinách.

Lednicko-Valtický areál

Lednicko-Valtický areál je považován za nejrozsáhlejší krajinný celek v Evropě. Nachází se v okrese Břeclav při hranici s Rakouskem. Od roku 1996 je zapsán do Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Jedná se o komplex loveckých zámečků, různých vyhlídek, rybníků, parků a dalších krajinotvorných prvků, jehož rozloha je 283,09 km2. V minulosti patřil Lednicko-valtický areál Lichtenštejnskému panství. Nejvýznamnějšími stavbami jsou barokní zámek Valtice a zámek Lednice. Lednický zámek se nachází v obci Lednice na břehu Dyje. Jeho současný vzhled pochází z poloviny 19. století, kdy kníže Alois II. z Lichtenštejna nechal zámek přestavět na letní sídlo v duchu anglické tudorovské gotiky. K zámku přiléhá rozsáhlý skleník, ve kterém se nachází nejvzácnější česká skleníková rostlina – strom cykas starý 300-500 let. V okolí zámku se rozkládá zámecký park s množstvím vzácných dřevin, rybníků a dalších zajímavých staveb. Jednou z nich je 62 metrů vysoká rozhledna maurský Minaret z roku 1789. Je to vlastně nejstarší dochovaná rozhledna na českém území a zároveň jediný minaret v České republice.

V ceně je zahrnuto

  • doprava,
  • 1x ubytování se snídaní,
  • degustace vín,
  • technický průvodce,
  • pojištění CK proti úpadku.

Další informace

Typ

,

Termín

5–6. 10. 2019