Kroměříž a výstava FLORIA

1 690,00 

Dvoudenní zájezd na Moravu, který nabízí návštěvu muzea bonsají, výstavu květin, Arcibiskupský zámek v Kroměříži a další. Ubytování se snídaní zajištěno.

Termín: 9.-10. 5. 2020

dvoudenní zájezd za památkami Moravy ve znamení kultury a spousty květin.

První den

Odjezd v ranních hodinách. Návštěva okolí města Slavkov u Brna s návštěvou míst slavné bitvy tří císařů. Především navštívíme vrch Moráň ze kterého řídil slavnou bitvu sám Napoleon Bonaparte, s orientačním plánem celé bitvy. Zámek v samotném Slavkově pak možnost návštěvy samotného zámku Slavkov u Brna který vlastnily a postavily Kounicové. Odpoledne pak poutní místo Velehrad, s jezuitskou kolejí. Poutní místo zasvěcené i Cyrilu a Metodějovi navštívil v roce 1990 papež Jan Pavel II.  Večer přejezd do Kroměříže, možnost večeře ve městě a ubytování.

Druhý den

Po snídani nás čeká výstava květin FLORIA – areál o velikosti 4 hektarů, který zahrnuje šest okrasných zahrad, zastřešené výstavní haly a desítky atrakcí pro celou rodinu. Nádherné a inspirativní květinové plochy, vzácné stromy a vodopády zajišťují neopakovatelnou atmosféru. K dispozici jsou též stánky, restaurace, WC a prostory pro doprovodný program.
Po návštěvě květinové výstavy zavítáme do centra Kroměříže. Toto město leží na řece Moravě a roku 1997 bylo prohlášeno za nejkrásnější historické město ČR. Rovněž se půjdeme podívat na Arcibiskupský zámek, který je zapsán v listině světového kulturního dědictví UNESCO. Tento klenot Moravy je postaven ve slohu raného baroka a sídlí v něm Národní památkový ústav. Prohlídky se konají v několika různých okruzích a zahrnují například světoznámou obrazárnu, knihovnu, hudební archiv a zámecké sály. Působivá je také návštěva 84 metrů vysoké věže s expozicí klenotnice. Součástí prohlídky bude i slavná Květná zahrada se svými vyhlášenými skleníky, osmibokou rotundou a ohromnou kolonádou se sochami a fontánami.

Návrat domů ve večerních hodinách.

Cena zahrnuje

  • Dopravu
  • 1x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji se snídaní
  • Technický průvodce

Další informace

Typ

Termín

9.-10. 5. 2020