Kroměříž a výstava FLORIA

1 599,00 

Dvoudenní zájezd na Moravu, který nabízí návštěvu muzea bonsají, výstavu květin, Arcibiskupský zámek v Kroměříži a další. Ubytování se snídaní zajištěno.

Termín: 4.-5. 5. 2019

Momentálně nedostupné

Dvoudenní zájezd za památkami Moravy ve znamení kultury a spousty květin.

První den

Ráno odjíždíme do Starého Města u Uherského hradiště. Po příjezdu navštívíme specializované muzeum Isabelia, kde je k vidění nejvíce bonsají v celé střední a východní Evropě na jednom místě. Některé zdejší exponáty jsou starší více než 300 let. Kromě působivé prohlídky tradičních i moderních bonsají zde budete mít i možnost uklidňující procházky po zahradě v japonském stylu. Nechybí v ní klikaté chodníčky, břidlicové skalky a tradiční jezírka s kapry Koi. Zájemci budou mít i možnost koupit si bonsaj, včetně příslušenství k pěstování.

Odpoledne navštívíme nedaleký památník Velké Moravy, kde se seznámíme s archeologickými nálezy z regionu a životem Slovanů. Výstava je doplněna replikami dobových oděvů a šperků, nechybí ani nástroje s trojrozměrnou rekonstrukcí použití.

Večer ubytování.

Druhý den

Po snídani nás čeká výstava květin FLORIA – areál o velikosti 4 hektarů, který zahrnuje šest okrasných zahrad, zastřešené výstavní haly a desítky atrakcí pro celou rodinu. Nádherné a inspirativní květinové plochy, vzácné stromy a vodopády zajišťují neopakovatelnou atmosféru. K dispozici jsou též stánky, restaurace, WC a prostory pro doprovodný program.
Po návštěvě květinové výstavy zavítáme do centra Kroměříže. Toto město leží na řece Moravě a roku 1997 bylo prohlášeno za nejkrásnější historické město ČR. Rovněž se půjdeme podívat na Arcibiskupský zámek, který je zapsán v listině světového kulturního dědictví UNESCO. Tento klenot Moravy je postaven ve slohu raného baroka a sídlí v něm Národní památkový ústav. Prohlídky se konají v několika různých okruzích a zahrnují například světoznámou obrazárnu, knihovnu, hudební archiv a zámecké sály. Působivá je také návštěva 84 metrů vysoké věže s expozicí klenotnice. Součástí prohlídky bude i slavná Květná zahrada se svými vyhlášenými skleníky, osmibokou rotundou a ohromnou kolonádou se sochami a fontánami.

Návrat domů ve večerních hodinách.

Cena zahrnuje

  • Dopravu
  • 1x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji se snídaní
  • Technický průvodce

Další informace

Typ

Termín

4.-5. 5. 2019