• Znojmo 3
  • Znojmo 2

JIŽNÍ MORAVA – Znojemsko

3 690,00 

Třídenní zájezd na jižní Moravu, který nabízí návštěvu Znojma, Vranovské přehrady, nejstarší vinici Moravy a další. Ubytování se snídaní zajištěno.

Termín: 4.-6. 9. 2020

Třídenní zájezd za památkami a přírodou jižní Moravy v okolí Dyje.

První den

ráno odjezd z Prahy a Českých Budějovic, Znojmo – Loucký klášter – monumentální premonstrátský klášter z 12.století, nachází se zde muzeum vinařství a bednářství, organizovaná prohlídka štukových sálů a sklepů včetně ochutnávky vína. Znojmo: prohlídka města, městského podzemí a radniční věže, ubytování v Šatově, večeře.

Druhý den

ráno po snídani prohlídka vodního mlýna na Slupi. Pozoruhodná renesanční stavba velkomlýna se čtyřmi funkčními vodními koly a mlýnským náhonem. Ve mlýně je expozice Vývoje mlynářství. Čeká nás turistická trasa „Po vyhlídkách Národního parku Podyjí“, z Hnanic půjdeme na Šobeskou vyhlídku (krásný pohled na meandry řeky Dyje a vinice Šobes), od Havranického vřesoviště přijdeme až k visuté lávce přes řeku Dyji, kterou přejdeme, dojdeme až k nejznámější a zároveň nejstarší vinici na Moravě – Šobes. V místech, kde se réva rodí, můžeme ochutnat šobeská vína. Od vinice budeme stoupat až k vyhlídce Železné schody. Dále budeme pokračovat pěšky až do Podlesí, kde na nás počká autobus. (cca 11 km).

V případě, že bude otevřen, navštívíme Malovaný sklep v Šatově. Jedná se o vinný sklep vyzdobený plastickými malbami lidového umělce Maxmilliana Appeltauera. Sklep je vyhloubený v pískovcovém svahu nad Šatovem. Po večeři posezení ve sklípku v podzemí pensionu.

Třetí den

po snídani odjezd do Vranova nad Dyjí. Zdejší zámek, jehož interiéry si prohlédneme, patří k nejhodnotnějším světským stavbám středoevropského baroka. Určitě se podíváme na Vyhlídku zamilovaných, odkud je nejkrásnější pohled na městys Vranov a panorama zámku. Pro zájemce nabídneme pěší procházku z Vranova nad řekou Dyjí s krásnou vyhlídkou až na přehradu. (3,5 km). Po přehradě absolvujeme malý vyhlídkový lodní okruh po Vranovské přehradě cca 60 minut. Ev. bude-li v provozu pravidelná lodní doprava, uskutečníme z Vranova plavbu na Bítov. Z rozhledny Rumburak, která byla postavena v letech 2008-9 na úpatí Velkého kopce, u silnice k hradu Bítov se pokocháme výhledem na hrad Cornštejn, vesnici Bítov a do údolí Vranovské přehrady. Hrad Bítov si nejlépe vyfotíme z Hradní vyhlídky, která je na cca 3 km dlouhém pěším okruhu kolem hradu.

V případě, že nebude v provozu lodní doprava po Vranovské přehradě, navštívíme v obci Bítov muzeum Tatra veteran. V muzeu je výstava automobilů zn. Tatra, Škoda, Aero, VW a Citroen).

Návrat domů ve večerních hodinách.

Cena zahrnuje: dopravu busem, 2 noci v pensionu ve 2lůžkovém pokoji, 2x snídaně, průvodcovské služby

Cena nezahrnuje: komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu 108 Kč, 2x večeře: 300 Kč, kapesné na vstupy, degustace ve vinařství, 1lůžkový pokoj (2lůžkový pokoj obsazený 1 osobou) 1000 Kč

Doporučené kapesné na vstupy: 750 Kč

 

Odjezdová místa: Vodňany, České Budějovice, Třeboň

Další informace

Typ

Termín

4.-6. 9. 2020