Weingut I

790,00 

jedinečný jednodenní expediční výlet do oblasti východního Bavorska, kde nalezneme významnou nacistickou továrnu určenou pro výrobu součástek slavných letadel Messerschmitt Me 262 Schwalbe. 

Termín: 25. 7. 2020

Kategorie: ,

Zveme vás na jedinečný jednodenní expediční výlet do oblasti východního Bavorska, kde nalezneme významnou nacistickou továrnu.

Během dne nás čeká návštěva zalesněné oblasti nedaleko města Altötting. V nynějším lese byl za druhé světové války umístěn pracovní tábora Mühldorf. Tábor Mühldorf byl první který byl v této oblasti vystavěn. Sám tábor administrativně spadal do systému koncentračního tábora v Dachau. Důvodem výstavby tohoto pracovního a koncentračního tábora byl plán na výstavbu krytého zařízení pro německý válečný průmysl, který byl ničen spojeneckými nálety. Tábor tedy vznikl až v červnu roku 1944 a osvobozen byl v dubnu 1945 americkou armádou. Nedaleko tábora tedy byla vystavěna částečně podzemní tábora. Na místě vznikly mohutné betonové oblouky které měli být v lesním porostu špatně viditelné. Konstrukce betonových oblouků sloužila pro výrobu letadel Messerschmitt Me 262 Schwalbe.

Území je dnes zalesněno a byla zde vybudována informační místa. Přes den tedy budeme procházet celým lesem a objevovat pozůstatky tohoto válečného výrobního zařízení.

Další informace

Termín

25. 7. 2020

Termín

Červenec

Typ

,