Výstava Cosmos Discovery

419,00 

Jednodenní výlet do Prahy, kde navštívíme jedinečnou výstavu o dobývání vesmíru, kde na ploše více než 2000 m2 uvidíte originální části raketoplánů, orbitálních stanic i samotných kosmických lodí.

Termín: 19. 4. 2020

Momentálně nedostupné

Kategorie:

Jednodenní výlet do Prahy, kde navštívíme jedinečnou výstavu o dobývání vesmíru.

Na ploše více než 2000 m2 uvidíte originální části raketoplánů, orbitálních stanic i samotných kosmických lodí.

Díky průchozímu modelu orbitální stanice, raketoplánu a řídícího střediska prožijete pocity astronautů i pozemního personálu. Prototypy a tréninkové modely kosmických lodí vám dají nahlédnout do prvních okamžiků, kdy nejprve zvířata a poté odvážní muži a ženy usedali do kosmických raket, aby překročili hranice kosmu.

Zvláštní galerie je věnována misím Apollo a dobývání Měsíce, včetně originální trysky motoru rakety Saturn V a lodi Apollo 11. Také sovětský program Sojuz je zastoupen nejen samotnou kosmickou lodí Sojuz, ale především průchozím modelem orbitální stanice MIR, kde zažijete pocity kosmonautů v mikrogravitaci.

V dalších galeriích výstavy se seznámíte se všemi americkými raketoplány i ruským kosmoplánem. Na závěr jsou prezentovány nejnovější projekty NASA, Space X a dalších národních agentur a soukromých firem, které mají za cíl kolonizaci Měsíce a následně pilotovaný let na Mars.

Výstava COSMOS DISCOVERY vás provede historií pilotovaných kosmických letů od jejích počátků až po současné a plánované mise. Velkolepá expozice vznikla ve spolupráci s americkou NASA, muzeem a vzdělávacím centrem Cosmosphere a českými odborníky. Výstava obsahuje stovky originálních exponátů z USA i Ruska, které byly ve vesmíru, unikátní sbírku skafandrů a reálné modely kosmických lodí, raketoplánů a raket.

Vstupné:

dospělí: 350 Kč

Děti do 5 let: Zdarma

Děti 6-15 let: 200 Kč

Student/Senior: 300 Kč

 

Další informace

Typ

,

Termín

Duben

Termín

19. 4. 2020