• Tropical_Islands_2
  • tropical_islands_hala
  • Tropical_Islands_Regenwald
  • Tropical_Islands_Bali-Pavillon_im_Tropendorf
  • Tropical_Islands
  • Tropical Islands – tobogan

Tropical Islands

1 995,00 2 095,00 

Jednodenní zájezd do obřího německého aquaparku Tropical Islands, s jižním mořem o teplotě 28°C, písečnými plážemi, exotickým deštným pralesem, několika tobogány, divokou řekou, lázněmi a spoustou dalších atrakcí.

Termín: 4. 4. 2020

Zrušit výběr
Katalogové číslo: - Kategorie: ,

Jednodenní zájezd do obrovského německého aquaparku Tropical Islands, nacházejícího se asi 60 km jižně od Berlína. Milovníci vodních radovánek a tropických teplot si zde přijdou na své i díky nonstop provozu.

Malajsijská společnost si pro svůj záměr vybudovat aquapark nové generace vybrala halu o rozměrech 360 m x 210 m x 107 m a objemu 5,5 mil. m3, původně plánovanou pro výstavbu vzducholodí. Díky tomu můžete v této největší evropské hale bez podpěr najít jedinečné tropické letovisko.

Jižní moře je 200 m dlouhé s písečnými plážemi lemovanými palmami. Zastřešeno je speciálními panely, díky nimž je možné klasické opalování – nezapomeňte si krém a brýle. Nedaleká balijská laguna s vodou o teplotě 32°C nabízí romantická zákoutí a dva menší tobogány. Voda se čistí pomocí moderní ozonové filtrace, takže i přes množství návštěvníků je kvalita vody výborná a blíží se vodě pitné.

Zdejší deštný prales s hustou vegetací je největším vnitřním pralesem na světě, má rozlohu 10.000 m2. Z opravdové džungle sem bylo přesazeno na 50 tisíc stromů, keřů a dalších tropických rostlin. Provozovatelé si zakládají na tom, že prales udržují bez použití chemických přípravků, proto jsou zde přítomni různí brouci. 1 km dlouhá naučná stezka s 12-ti zastávkami vás pomocí multimediálního přístroje seznámí se zajímavostmi lesa a jeho obyvatel. Můžete zde potkat želvy, ve vodě se míhají paví očka, okouni a sumečci. Na větvích či ve vzduchu spatříte papoušky, zlaté bažanty a pávy.

27 m vysoká tobogánová věž nese 4 barevně odlišené tobogánové dráhy. Nejvíce adrenalinový je 96 m dlouhý modrý tobogán Power-Turbo. Rychlost sjezdu je až 70 km/h a proto sem mají přístup jen plavci starší 14 let. Ostatní tobogány a skluzavky jsou vhodné i pro děti.

Venkovní areál Amazonie, který je s halou spojený krytou chodbou, byl otevřen roku 2016. Dominantou je kanál White Water River, divoká řeka dlouhá 250 m, určená pro děti starší 8 let. Mimo to zde najdete bazén s vířivkami a pomalou řekou, druhý bazén se skluzavkou, hřiště a brouzdaliště pro děti a hřiště na míčové sporty. Navazuje velká louka, kde si můžete odpočinout v trávě. K dispozici jsou i pohodlná lehátka.

V kulisách asijských chrámů najdete saunový svět o ploše 10 tis. m2. Zde vás čeká relaxace ve vířivkách, klasických či květinových lázních, nebo si můžete vychutnat SPA s minerální vodou.

  • Pro občerstvení máte na výběr z několika restaurací a barů. Můžete ochutnat německou, italskou, americkou a nebo asijskou kuchyni. Restaurace Tropino je určena hlavně dětem. Nechybí ani cukrárna.
  • Za příplatek nad rámec zájezdu je k dispozici také posilovna, minigolf a nebo let balonem.

Další informace

Typ

Termín

4. 4. 2020