• Primark_Linz_Postlingbergbahn
  • Primark1

Primark

480,00 

Předvánoční i povánoční nakupovací zájezd do mega obchodního centra PlusCity u Lince s více jak 220 obchody. V Linci stojí za návštěvu katedrála Neposkvrněného početí Panny Marie a linecká ZOO.

Termín: 28. 11. 2020

Kategorie: ,

PlusCity nákupní centrum v Paschingu u Lince

Čekáte s nakupováním vánočních dárků do poslední chvíle? Lákají vás povánoční výprodeje? Ať už sháníte nějaké drobnosti nebo kvalitní výrobky za rozumnou cenu, zveme vás na tradiční jednodenní zájezd za nákupy do PlusCity u rakouského Lince. Obří nákupní centrum PlusCity na ploše 70.000 m2 nabízí produkty 220 světoznámých firem, jako je C&A, New Yorker, Tommy Hilfiger, Interspar, Esprit, Desigual, Guess, H & M, s.Oliver, Yves Rocher a další. Nejvyhledávanější je ale irský obchodní řetězec PRIMARK nabízející velký výběr módního oblečení pro muže, ženy a děti, sportovní oblečení, obuv, šperky, domácí potřeby, doplňky, kosmetické výrobky a cukrovinky za mnohem příznivější ceny než v ČR.

Linec

Kromě nakupování ale můžete navštívit i centrum Lince. Tramvají jste tam za 20 minut. Pamětihodností, kterou byste rozhodně neměli minout, je katedrála Mariendom, celým jménem katedrála Neposkvrněného početí Panny Marie. Výstavba novogotické katedrály započala roku 1862 a vysvěcena byla v roce 1924. Se svojí kapacitou 20 000 míst k sezení se jedná o největší kostel v Rakousku. Pozoruhodnostmi stavby je 17 oltářů a okenní vitráže, které znázorňují např. historii města či portréty lidí, kteří sponzorovali stavbu katedrály.

Přímo z Hlavního náměstí můžete vyjet horskou dráhou na horu Linečanů – Pöstlingberg. Železnice Pöstlingbergbahn je nejstrmější adhezní dráhou v Evropě. Vlak vás po dvaceti minutách jízdy zaveze na vrchol hory k poutní bazilice Sedmibolestné Panny Marie. Na vyhlídkové plošině se můžete kochat výhledem na Linec a jeho okolí.

V polovině výstupu na Pöstlingberg se nachází u zastávky Tiergarten linecká ZOO. Zde, na ploše přes 4 ha, má svůj domov 130 druhů zvířat. Provoz ZOO je celoroční.

Další informace

Typ