• Pasov-01
  • Pasov-02
  • Pasov-03

Pasov

380,00 

Jednodenní předvánoční zájezd do adventně vyzdobeného Pasova. Navštívíme vánoční trhy, prohlédneme si historické památky: Největší chrámové varhany na světě, horní pasovský hrad. Můžete si i vyjet lodí.

Termín: 7.12.2019

Momentálně nedostupné

Kategorie: ,

Pojeďte s námi na vyhlášené vánoční trhy do Pasova. Okouzlující historické město na soutoku tří řek bylo založeno již v 1. století n.l. Slévají se tu řeky Dunaj, Inn a Ilz.

Ve zvýšeném nejstarším centru města, před dómem sv. Štěpána si můžete vybírat tradiční zboží u více jak 60 stánků. Najdete tu zdobené perníčky, delikatesní cukroví, voňavé koření, a také velice kvalitní výrobky a dárky. Posilnit se můžete místními regionálními specialitami. Vychutnejte si půlmetrovou bavorskou klobásu, preclíky, dobré pivo nebo svařené víno.

Děti potěší obchod s gumovými medvídky.

Barokní chrám sv. Štěpána se třemi věžemi a zelenými kopulemi nelze přehlédnout, dominuje celému trhu. Chloubou katedrály jsou nejen bohaté štuky a malby, nádherně řezaná zlacená kazatelna z roku 1726, moderní oltář z roku 1952, ale především největší chrámové varhany na světě. Ve skutečnosti jde o 5 samostatných varhan ovládaných z hlavních společných kláves. Mají dohromady 17974 kláves a 233 rejstříků. Velkolepým zážitkem je každý ze zde pořádaných varhanních koncertů. V době našeho zájezdu se tu koná 30 minutový adventní varhanní koncert ve 12:00 h. Od 10:00 h do 12:00 h si lze koupit vstupenku za 5 €. Počet vstupenek je však, díky skupinovým rezervacím, omezen.

Nad soutokem Dunaje a Ilzu se tyčí pasovký hrad – Veste Oberhaus. 100 m převýšení od hladiny řek můžete buď zdolat procházkou, a nebo se nechat nahoru vyvézt městským autobusem. Nádherné výhledy na Pasov a jeho tři řeky. V pevnosti se nachází také historické městské muzeum, vstupné je 5 €.

Projít se můžete přímo k místu soutoku Dunaje, Innu a Ilzu. Od adventních trhů to není daleko, jen necelý kilometr. Dopřejte si vyhlídkovou plavbu po městě. Nejkratší jízda trvá půl hodiny a uvidíte při ní soutok i hlavní památky města.

Cestou zpět k autobusu půjdeme okolo Stadtgalerie Passau, obchodního domu, kde můžete výhodně nakoupit vánoční dárky. Sortiment je široký. Nechybí ani značkové zboží C&A, Deichmann, Esprit, Geox, Jack Wolfskin, Orsay a dalších výrobců.

Návrat ve večerních hodinách.

Další informace

Typ

Termín

Prosinec