Karlovy Vary

1 999,00 

Dvoudenní zájezd do překrásného Karlovarského kraje s návštěvou Mariánských Lázní, Karlových Varů a Klášterce nad Ohří.

Termín: 28.-29. 9. 2019

Vydejte se s námi na dvoudenní zájezd do překrásného Karlovarského kraje.

  1. den: Odjezd v ranních hodinách, návštěva Mariánských Lázní, večer přejezd do Karlových Varů, ubytování.
  2. den: Procházka po Karlových Varech, návštěva Klášterce nad Ohří s prohlídkou města, dle času možná zastávka v Lidicích. Návrat ve večerních hodinách.

Mariánské Lázně, druhé největší lázeňské město v Čechách, jsou obdařeny mnoha léčivými prameny a jedinečnou atmosférou. Dominantou Mariánských Lázní jsou především lázeňské parky, díky kterým město patří mezi nejkrásnější zahradní města v Evropě. Během naší návštěvy si můžete prohlédnou také nejnavštěvovanější atrakci Karlovarského kraje park Boheminium. Je to čtvrtý největší park miniatur v Evropě. V překrásném přírodním prostředí se nachází více než 70 do detailu propracovaných modelů českých památek. Prohlédnout si můžete např. zámek Červená Lhota, Staré Bělidlo, Karlštejn, Ještěd, letohrádek Hvězda a mnoho dalších. Do parku vede kabinková lanová dráha.

Další zastávkou našeho výletu jsou Karlovy Vary, naše největší lázeňské město. Právem patří mezi nejznámější lázně v Evropě. Srdcem lázní je Vřídelní kolonáda a pramen Vřídlo, který tryská až 12 metrů vysoko. Za prohlídku stojí také Mlýnská kolonáda, největší z karlovarských kolonád, a Tržní kolonáda, která je bohatě vyřezávanou otevřenou stavbou postavenou ve švýcarském stylu. Nad Grandhotelem Pupp v lázeňských lesích se tyčí 556 m. n. m. rozhledna Diana, která nabízí úžasnou vyhlídku na celé lázeňské město a jeho okolí. K rozhledně vede lanová dráha, ale také k ní můžete dojít pěšky po lázeňských stezkách. Dalším zajímavým místem je vyhlídka Jelení skok s dřevěným vyhlídkovým altánem.

Klášterec nad Ohří, který navštívíme při našem putování Karlovarským krajem, je zajímavé město, jehož historické jádro je městskou památkovou zónou. Nejvýznamnější historickou památku tvoří půvabný barokní zámek. Čtyřkřídlá stavba byla postavena na základech renesanční tvrze. V zámku je vytavena nejobsáhlejší expozice českého porcelánu. Pokud při návratu zbyde dostatek času, zastavíme se v obci Lidice, kde se nachází památník na vyhlazení Lidic nacisty za druhé světové války.

V ceně zahrnuto: doprava, technický průvodce, 1x ubytování se snídaní.

Další informace

Typ

Termín

28.-29. 9. 2019