• Vyhlídka pěti prstů

Hallstatt a vyhlídka „Pět prstů“

699,00 

Výlet do jednoho z nejmalebnějších městeček Rakouska a nádherné krajiny plné ledovcových jezer, která se nachází ve středním Rakousku.

Momentálně nedostupné

Kategorie: ,

Výlet do známé oblasti Solná komora (Salzkammergut), která se nachází ve středním Rakousku na území spolkových zemí Salzbursko, Horní Rakousy a Štýrsko. Solná komora je nádherná krajina plná ledovcových jezer, v nichž se zrcadlí vrcholy vápencových masívů, které dominují okolní krajině. Svůj název získala díky bohatému výskytu solných ložisek a traduje se, že zde těžili sůl již staří Keltové.

V první části výletu zavítáme do jednoho z nejmalebnějších městeček Rakouska, Hallstattu. Obec leží bezprostředně u Halštatského jezera a společně s pohořím Dachstein a Solnou komorou patří ke Světovému dědictví UNESCO. Hallstatt se nejvíce proslavil těžbou soli a vysoko v horách ve výšce 1030 m n. m. se nachází nejstarší solné doly v Evropě.

Po návštěvě obce Hallstattu se naše zraky obrátí k pohoří Dachstein a k vyhlídce „5 prstů“. Vyjedeme lanovkou až na vrchol do výšky 2995 m n. m., kde se nám naskytne pohled na celou oblast Solné komory. Vyhlídka má velice trefný název, jedná se totiž o pět plošin, které doslova visí nad závratnou hlubinou rozprostírající se pod vrcholem pohoří Dachstein.

Další informace

Typ

Termín

18. 8. 2018